Odzież ciążowa - jak kupować?

Mały przewodnik  o tym, jak kupować ubrania ciażowe, aby uniknąć rozczarowania i wymian. Odzież ciążowa, jaką prezentujemy w naszym sklepie www.pieknamama.pl jest specjalnie dostosowana do zmieniającej się sylwetki kobiety w ciąży.
 
Najczęściej popełnianym błędem przez Klientów jest kupowanie ubrań ciążowych w większym rozmiarze. Odzież ciążowa ma charakterystyczną specjalną konstrukcję, dlatego nie ma powodów, żeby kupować większy rozmiar. W ten sposób unikniemy kłopotów związanych z nie pasującymi ubraniami i ewentualną wymianą.
 
     
     
Spodnie ciążowe mają najczęściej panel na brzuszek. Panel jest wykonany zwykle z miękkiej, elastycznej, nieuciskowej dzianiny, wykończony gumką do regulacji obwodu. Dzięki panelowi spodnie są komfortowe przez cały okres ciąży. Brzuszek może swobodnie nabierać pełnych kształów, bez obawy, że spodnie będą uciskać lub bedą za ciasne.
 
     
     
Jest kilka rodzajów stosowanych paneli. Są panele wysokie (ok 15 cm), które okalają brzuszek, ale można też je wywinąć pod brzuch (ten sposób noszenia spodni polecamy głównie po ciąży). Są również panele niskie  (ok 6 cm). Również wygodne w noszeniu i świetnie zdające egzamin po ciąży. Innym sposobem wykorzystania paneli jest łączenie wstawek dzianinowych po bokach z tradycyjnym przodem, dzięki czemu spodnie wyglądają jak normalne i można je nosić po porodzie.
     
także inne sposoby wykończenia góry spodni. Są biodrówki o specjalnym wykroju pod brzuszek. Występują również rozwiązania sznurkowe lub paskowe. Powyższe sposoby są rzadko wykorzystywane i z doświadczenia wiemy, że nie zawsze Klientki są zadowolone. W ten sam sposób są skonstruowane spódnice ciążowe i tak samo jak spodnie jest to najbardziej wygodny sposób na noszenie odzieży w czasie ciąży.
     
     
Koszule ciążowe najczęściej są rozszerzane do dołu, regulowane troczkami lub wiązaniem szarfą. Bluzki ciążowe z dzianiny są marszczone po bokach lub kopertowe. Są modele odcinane pod biustem i marszczone na brzuszku. W ten sam sposób są szyte sukienki ciążowe. Dzięki powyższym rozwiązaniom odzież ciążowa może być noszona od pierwszych miesięcy i długo po porodzie. Ubrania są szyte tak, aby brzuszek i zaokrąglona figura zmieściła się w rozmiarze noszonym przed ciążą. Dlatego odradzamy kupowanie większych rozmiarów. Gwarantujemy, że wszystkie brzuszki będą czuły się komfortowo w proponowanych przez nas ubraniach ciążowych.
     
     
Drugim błędem popełnianym przez Klientki jest kupowanie ubrań na zapas, zwykle na samym początku ciąży. W pierwszych miesiącach ciąży (do ok. 3 m-ca) odzież ciążowa może okazać się zbyt obszerna, zwłaszcza w okolicach brzuszka. Brzuszek jest jeszcze malutki, a Klientki są rozczarowane, że ubrania ciążowe są zbyt duże. Figura zaczyna się zaokrąglać dopiero po 4 m-cu i dopiero wtedy polecamy skonstruowaną odzież ciążową. Jeśli już jednak zdecydowałyśmy się na zakup na pierwszym etapie to doradzamy cierpliwość, brzuszek na pewno  urośnie i wtedy ubrania będą idelanie pasowały.