Kurtki i płaszcze ciążowe zimowe


Dobór odpowiedniego okrycia wierzchniego na brzuszek nie powinien stanowić większego problemu, a opierać się na kwestii komfortu. Zdarza się, że pytacie: jak ta kurtka pomieści rosnący brzuszek? Czy będę mogła zapiąć się w niej nawet w 9 miesiącu ciąży? Odpowiedź brzmi: tak. Każda kurtka oraz płaszcz ciążowy w naszym sklepie przystosowane są do potrzeb kobiet ciężarnych.
Jednym z rozwiązań, jakie zastosowano przy płaszczach ciążowych to system wiązanych troczków oraz przepięć. Dzięki takiemu rozwiązaniu Twój płaszcz ciążowy, posłuży Ci także po porodzie, ponieważ dopasujesz go do zmieniającej się sylwetki. Zastosowanie tego typu widoczne jest przy sportowym płaszczu Berry.


Po zdecydowaniu czy będzie to klasyczny płaszczyk, czy kurtka ciążowa w sportowym wydaniu warto przyjrzeć się materiałowi. Grubość kurtki nie jest wyznacznikiem ciepła, które zapewni. Najważniejsze jest to, czym została wypełniona w środku oraz w jaki sposób impregnowana na zewnątrz, gdyż ważne jest także aby nie przepuszczała wody oraz wiatru. Warto rozważyć czy kurtka powinna mieć kaptur, zapewni Wam on dodatkową ochronę na głowę w każdych okolicznościach. Super sprawdzą się tutaj kurtki ciążowe Greta, kurtka Veronica oraz Ciążowe płaszcze Lisa Idealne połączenie klasycznego stylu, ciekawego designu oraz tego, co dla kobiety w ciąży najważniejsze - lekkości, miękkości oraz optymalnego ciepła przy niskich temperaturach. Należy także wspomnieć o długości kurtki czy płaszcza, bo długość za kolano na daje więcej komfortu niż kurtka sięgająca do linii bioder.


Kolejnym rozwiązaniem, zastosowanym w kurtkach ciążowych jest przedłużenie przodu oraz krój w trapez bądź bombkę. Kurtki oraz płaszcze ciążowe o takim kroju do złudzenia przypominają standardowe, zastosowano w nich jedynie podwyższoną linię brzucha. To znaczy, iż taka kurtka, czy płaszczyk ciążowy wiązany jest na pasek pod biustem, pozostawiając miejsce na brzuch. Model taki również doskonale sprawdzi się po porodzie. Poniżej: Kurtka Zaga, Ciepła, wełniana kurtka Merida oraz Kurtka TaraWewnętrzne zapięcia na guzik, zaprezentowano w kurtce Dominica. Jest to lekka kurtka, subtelnie podkreślająca brzuszek, dobrze go chroniąc. Dzięki wewnętrznemu zapięciu oraz wiązaniu na pasek, nie rozchodzi się na boki.Dla chuściaczków polecamy kurtki dwa w jednym. Kurtka dla dwojga chroni Ciebie i brzuszek jeszcze przed narodzinami dziecka, dzięki przestrzeni w przedniej części w kurtce jest dużo miejsca na powiększającą się ciążę, natomiast po narodzinach dziecka można używać jej razem z chustą mając dziecko blisko ciała. Specjalnie do tego przeznaczona kieszeń przyłączana jest mocowaniem na suwak na przedzie, bądź na tyle kurtki.

 

Zapraszamy!