Torba do szpitala – co spakować do porodu

 

Jeśli tu zaglądasz, prawdopodobnie zbliżasz się do mety ciąży. Na pewno przeszło Ci przez myśl, co zapakować do szpitala, a jeśli jeszcze się nad tym nie zastanawiałaś, koniecznie przeczytaj kilka naszych wskazówek. Przeważnie w szpitalu kobiety otrzymują wszystko czego im potrzeba, przynajmniej tak to wyglądało na przestrzeni kilu lat. Sytuacja ta utrzymuje się jednak już tylko na niewielu oddziałach, więc pierwszą sprawą, jaką możesz dla siebie zrobić, żeby rodzić w komfortowych warunkach to mały zwiad miejsca, gdzie będzie rozwiązanie. Możesz podpytać siostry, czy zapewniają podkłady higieniczne, koszulki do i po porodzie, kocyki i ubranka dla dziecka. Czy do dyspozycji będzie laktator, czy przewidują dla kobiet rodzących próbki kosmetyków po porodzie, czy oddział zapewnia pomoc położnej, jej wsparcie przed i po porodzie. Tych kilka elementów może mieć później dość istotne znaczenie chyba, że przygotujesz się do wszystkiego sama :-)

Drugą rzeczą, jaką powinnaś zrobić to postarać się dowiedzieć jak wygląda przebieg porodu. Od momentu, kiedy trafisz na porodówkę, do momentu, kiedy Twoje dziecko przyjdzie na świat. Po zwiadzie sytuacji na oddziale, możesz zasięgnąć tematu w odpowiednich poradnikach – w naszym sklepie znajdziesz stosowne książki dla kobiet w ciąży o porodzie i o dzieciach. Odradzamy poczytne czasopisma i gazetki, temat jest tam jedynie powierzchownie poruszony i najczęściej powtarza się z numeru na numer.

 

Kiedy będziesz świadoma tego, co Cię czeka możesz rozpocząć pakowanie torby do porodu. W takiej torbie powinnaś mieć koszulki do porodu – najlepiej wykonane z dobrej bawełny, często bielizna przy porodzie ulega dużemu zabrudzeniu i niezwykle trudno ją potem doprać. Możesz także sprezentować sobie fantastyczny wynalazek, sukienkę do porodu i karmienia piersią. Produkt ten został opracowany i przygotowany tak, abyś nie musiała co chwila się rozbierać przed całym zespołem medycznym na sali, abyś mogła czuć się bardzo komfortowo no i jak na babkę ciężarną przystało elegancko. Do czasu, aż będziesz miała maluszka w rękach nie będzie Ci specjalnie nic więcej potrzebne – chyba, że znieczulenie :-)

Rzecz się dotyczy okresu po porodzie – to jest najbardziej uciążliwy moment, ponieważ jesteś wyczerpana, często pozszywana i ogólnie masz chęć tylko spać. Niestety jak to zwykle bywa, biust mocno daje się we znaki, bo hormony wariują i pędzą laktację jak szalone. Nie ma mowy o śnie, przynajmniej tym mocnym. Na zastoje najlepsze są delikatne masaże, aby nie doprowadzić do zapalenia gruczołów, odessanie pokarmu laktatorem ręcznym oraz zimne okłady – polecamy wkładki żelowe Carriwell. Na tym etapie nie potrzebne są żadne kosmetyki, ponieważ najnormalniej nic nie wnoszą, a mogą tylko zaszkodzić dziecku powodując pleśniawki. Pokarm jest sterylny i bardzo pożywny na tyle, że zapewnia Twoim brodawkom odpowiednie nawilżenie oraz zabezpieczenie – na szczypanie i ból pomogą zimne okłady, po kilku dniach piersi przywykną do swojej nowej roli. Obok wygodnego biustonosza warto zaopatrzyć się we wkładki laktacyjne. Aby czuć się komfortowo i wygodnie potrzebne Ci będą – koszulka do porodu, koszulka najlepiej rozpinana po porodzie służąca do karmienia – pidżama może okazać się trefnym pomysłem, ponieważ po porodzie jest się często badanym. Na pewno potrzebujesz także szlafroczka. Polecamy szlafroki ciążowe idealne także na okres karmienia.


Ponad to, każdej z Was przydadzą się specjalne majtki szpitalne. We wczesnym okresie połogu zaraz po porodzie, zwykła bielizna oraz podkłady nie wystarczą. Macica bardzo silnie się oczyszcza, a krwawienia są mocne. Idealnie sprawdzają się tutaj majteczki po porodzie, które skonstruowane zostały tak, aby jak najlepiej podtrzymywać podkłady. Elastyczne, wygodne i co najważniejsze pozwalają skórze oddychać. Istotnym elementem może być także dobry kosmetyk do higieny intymnej. Taki specjalistyczny pozwoli na odpowiednie nawilżenie skóry oraz podziała antyseptycznie. Cała reszta to cierpliwość, Matka Natura wyposażyła nas we wszystkie odpowiednie cechy, abyśmy poród przetrwały i dzielnie znosiły niedogodności.


Torba do porodu - lista:
koszulki ciążowe i do karmienia
sukienka do porodu
szlafrok
kosmetyki do higieny intymnej
laktator ręczny (mały, niedrogi)
majtki po porodzie
kosmetyki do smarowania skóry brzucha
podpaski i podkłady higieniczne
oraz inne, standardowe rzeczy potrzebne każdemu z nas
dobrze dopasowany biustonosz
wkładki laktacyjne