Sen nocy letniej
Witajcie w krainie snu. Snu nocy letniej... a może snu przyszłej mamy?

Wpis ten poświęcony będzie Paniom, które kochają otulać się do snu miękką i wygodną bielizną. Sen nocy letniej ma być nawiązaniem do tego, jak istotne jest dobranie komfortowej bielizny nocnej czy jesteś w ciąży, czy też nie. A zatem zapraszamy!
 
Czym kierujesz się przy wyborze koszulki nocnej? Krojem, kolorem? A może składem materiału? Rodzaj tkaniny z jakiej wykonana została bielizna nocna dla kobiet w ciąży ma bardzo duże znaczenie, nie tylko stanowi o Twoim komforcie ale także o jakości koszulki czy pidżamy. Stara zasada mówi: tylko sto procent bawełny. I dobrze mówi, bo bawełna świetnie pracuje ze skórą, jest miękka i w zależności od jej rodzaju bielizna nocna może być dostosowania do pory roku. Skóra kobiety w ciąży robi się bardziej wrażliwa, jak skóra noworodka dlatego też bawełna będzie świetnym rozwiązaniem. Większość producentów dodaje do bawełny nieco elastanu, dokonuje się tego celem Twojej wygody, bo taki materiał jest bardziej elastyczny i odporniejszy - dopasuje się do zmieniających się kształtów, a także dłużej pożyje ;-)
 
     
 
Kupując bieliznę nocną zerkamy na krój. Wiadomo, że nikt nie będzie nosił czegoś w czym nie czuje się dobrze i się sobie nie podoba. Krój jednak ma też inne znaczenie, przy ciąży odpowiedni model pomieści nasz brzuszek nie uciskając jednocześnie, natomiast po porodzie pozwoli na swobodne karmienie piersią. Koszula ciążowa nie musi też pełnić takiej funkcji, jak koszula czy pidżama do karmienia. Tutaj możesz dokonać swobodnego wyboru.

Zatrzymajmy się jeszcze chwilę przy kroju; koszule ciążowe dostosowane są do tego, aby pomieścić rosnący brzuszek oraz piersi. Zdecydowana większość z nich dostosowana jest także do karmienia, by dany model był bardziej użyteczny. Takie modele mają wydłużony stan, czy system zakładek, w niektóre wszyta jest gumka, która przy małym brzuszki zbiera materiał i układa kobieco na sylwetce. Same dekolty do karmienia też są różnie zbudowane - od systemu zakładek, bo odchylane do góry czy też rozpinane.
 
     
 
Jeśli chciałabyś kupić koszulkę tylko ciążową, czy bieliznę do karmienia żaden problem. Nie każdy chce nosić po porodzie coś obszerniejszego, choć modele wspólne przydają się jeszcze w pierwszych tygodniach po ciąży, zanim brzuszek się nie obkurczy.
 
     
 
 
Na koniec zostawiliśmy to, co najsmakowitsze. Czyli wygląd ;-)
 
O gustach się nie dyskutuje tak samo, jak nie ma rzeczy ładnych, czy brzydkich. Bielizna ciążowa na noc, czy bielizna do karmienia szyta jest w bardzo różnej gamie kolorystycznej. Ucieszą się uwodzicielskie i zalotne gusta, choć nadruk słodkich baranków czy kwiatków też rozbudza wyobraźnię choć na inny sposób. Ucieszą się także Panie które lubią stonowany styl, jednolite kolory i proste kroje. Trudno opisać każdy model z osobna, bo jest ich na prawdę sporo dlatego po krótkiej charakterystyce wejdź i sama zobacz co możemy Ci polecić :-)
     
   
     
     
Zapraszamy!