Jakie rajstopy nosić w ciąży?


Jakie rajstopy nosić w ciąży?

Pytanie błahe, ale założymy się, że nie jedna z Was zachodziła w głowę, jaki produkt wybrać. W tej chwili na rynku dostępnych jest tyle modeli rajstop ciążowych, że trudno zadecydować od razu, dlatego zachęcamy do przeczytania całości.

Cenione przez wszystkich wygodne spodnie ciążowe nie zawsze znajdą zastosowanie, nie zawsze też czujemy się w nich wygodnie... im bardziej zaawansowana ciąża, tym chętniej patrzymy w stronę legginsów czy rajstop. Jeśli założyć do tego kobiecą spódnicę, to nawet mróz na dworze nie będzie w stanie zepsuć nam dobrego nastroju ;-)

Zacznijmy od tego, co znaczy określenie DEN przy rajstopach. Oznacza ona wagę 9000 metrów przędzy, z której są wykonane rajstopy. Rajstopki 5 den oznaczają, że 9000 metrów włókna ma masę 5-ciu gram i tak dalej.

W pierwszym okresie ciąży, do około 3-4 miesiąca zazwyczaj mieścimy się jeszcze w naszym starym rozmiarze rajtek ale, kiedy brzuszek jest już widoczny możemy odczuwać dyskomfort. To jest właśnie moment na zaopatrzenie się w rajstopy ciążowe. Różnią się one od zwykłych wieloma rzeczami zaczynając od nogawek, kończąc na pasie na brzuch.

Rajstopy ciążowe spotkasz we wielu grubościach. Można znaleźć rajstopki o grubości 15 den, 20, 40, 60, aż do grubych i ciepłych idealnych na chłodniejsze dni 100 i 180 DEN. Jeśli jesteś na etapie, że już musisz wymieniać garderobę rozeznaj się czy mieścisz się jeszcze w swoim rozmiarze, czy może wolisz już nieco luźniejszy. Jeśli chodzi o brzuch, na pewno się zmieści. W końcu rajstopy ciążowe przystosowane są do potrzeb przyszłych mam ;-)

 
     

Z proponowanych modeli znajdziesz rajstopy z wysokim pasem na brzuch, które dodatkowo go podtrzymują i masują brzuszek. Popularne są także rajstopy na biodra, zakładane pod brzuch. Modele są także zróżnicowane pod kątem klina, czy też nogawek. Popularne są rajstopy masujące, aby poprawiać krążenie i eliminować efekt puchnięcia nóg. Np Gatta ma model, który pomaga przy "pomarańczowej skórce" albo łagodzi naczynka - posiadają wyciąg z Aloesu.

     
     

Producent Lida wypuszcza co jakiś czas serię limitowaną z zabawną aplikacją na brzuszku i na kostce. Produkuje modele o szerokiej rozpiętości grubości oraz w bardzo ciekawych barwach. Często trudno takie znaleźć dla zwykłej babeczki, a tu proszę dla ciężarówki. Dla elegantek polecamy modele błyszczące typu Shine, czy Silk Touch o wyjątkowo gładkiej jak jedwab przędzy. Modele idealne do pracy. Mawia się, że biała bluzka prezentuje się zawsze elegancko, tak samo jest z rajstopami. Zawsze prezentują się kobieco i pięknie. Podczas ciąży są bardzo wygodne i praktyczne. Spróbujcie!